خواص دارویی ژل رویال و قیمت خرید آن

خواص درمانی و دارویی ژل رویال منجر شده تا امروزه نرخ فروش بیشتری را دارا باشند و همواره افراد به دنبال قیمت ارزان خرید این ماده ارزشمند در فروشگاه های محصولات زنبورعسل بوده اند.
اگر تابحال به فروشگاه ها و یا نمایشگاه های محصولات زنبورعسل رفته باشید، قطعا باید بدانید که به جز عسل طبیعی، فرآورده های ناب و پرخاصیت دیگری چون ژل رویال نیز از این موجود ارزشمند تولید گردیده است.
بله ژل رویال، مایعی سفید رنگ و مملو از ترکیباتی گوناگون بوده که علاوه برنقش مهم تغذیه ای آن در کندوهای عسل، می توان آن را به عنوان یک ماده ی دارویی و درمانی برای انسانها نیز به افراد شناساند. ترکیبات تشکیل دهنده ژل گیاهی رویال شامل موارد ذیل بوده است:

  1. انواع مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم، روی، منگنز، سدیم، مس.
  2. انواع ویتامین های گروه های B، C، A، D و کربوهیدرات ها.
  3. اسیدهای آمینه و چرب ضروری مانند آرژین.
  4. کلاژن.
  5. استیل کولین و آب.

شایان ذکر است که نقش تغذیه ای ژل رویال برای لاروها تا ۴ روز اول زندگی آنان و برای زنبور ملکه تا پایان عمر ۵ تا ۷ ساله آن بوده که گفتنی است مصرف ژل رویال نقش مهمی را برای بارور نمودن زنبورهای ملکه در کندو عسل داشته است.
حال با توجه به ترکیبات بی نظیر بدست آمده از ژل رویال گیاهی، آیا می دانید که این ماده چگونه در بازار عرضه شده و می تواند چه خواص درمانی را به همراه داشته باشد؟

خاصیت درمانی ژل رویال

گفتنی است که ژل رویال در بازارهای فروش محصولات زنبورعسل در اشکال گوناگونی عرضه شده و از آن دسته می توان به ژل رویال خالص، ژل رویال مخلوط با عسل طبیعی در ایران و گاها به صورت قرص ها و کپسول هایی در بیشتر کشورهای اروپایی اشاره داشت.
یکی از بهترین طریقه های مصرف ژل رویال، همراه با عسل طبیعی بوده که می توان برای آن خواص درمانی ذیل را در نظر داشت:

  • به گفته متخصصین و پزشکان، مصرف ژل رویال با توجه به دارا بودن اسید آمینه ای چون آرژین در ترکیباتش، می تواند عامل مهمی در درمان مشکلات نازایی و ناباروری در میان زوج های جوان باشد.
  • امروزه با توجه به درصد ماده ی ژلاتینی کلاژن در ترکیبات ژل رویال، این ماده در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده شده و می تواند مفید برای درمان بیماری های پوستی باشد.
  • جالب است بدانید که برای مصرف ژل رویال گیاهی، اثرات مثبتی جهت پیشگیری از سرطان نیز گزارش شده است.
  • لازم به ذکر است که مصرف ژل رویال به صورت زیر زبانی می تواند بهتر جذب خون گردد و توصیه شده تا این ماده ارزشمند به همراه عسل طبیعی مصرف گردد.

برای تهیه بهترین و مرغوبترین ژل رویال تولید شده توسط زنبورعسل ایرانی، می توانید با نمایندگی ها و مشاورین مراکز معتبر فروش انواع محصولات زنبورعسل، در ارتباط باشید و از قیمت مناسب خرید آن آگاهی پیدا نمایید.
منبع: بازار عسل ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید