بازار ژل رویال عسل ایرانی

ژل رویال عسل خالص، چه فواید مصرفی را برای انسان ها داشته است؟ در بازارهای خرید و فروش محصولات زنبورعسل ایرانی، چگونه می توان ژل رویال عالی را با قیمت مناسبی خریداری کرد؟
نام ژل رویال را حتما به عنوان یکی از فرآورده های طبیعی و پرخاصیت زنبورعسل شنیده اید که در درجه اول از نقش تغذیه ای بسیار مهمی در کندو عسل، برای لاروها و زنبور ملکه برخوردار بوده، و در درجه بعدی می تواند خواص مصرفی بسیاری را برای انسان ها نیز داشته باشد.

ژل رویال چیست؟

ژل رویال مایعی سفید مایل به زرد رنگ و تولید شده توسط غدد مغزی موجود در سر زنبورهای کارگر بوده که به عنوان یک تغذیه برای روزهای ابتدایی لاروها و زنبور ملکه تا پایان عمر، نقش موثری در تأمین نیازهای ویتامینی و پروتئینی زنبورها دارا بوده است.
در واقع باید اشاره داشت که آن دسته از لاروهایی که قرار است تبدیل به زنبور ملکه گردند و قدرت باروری را داشته باشند، از ژل رویال تغذیه کرده و دسته ی دیگر لاروها، پس از پایان روز چهارم، از گرده گل و عسل تغذیه می کنند. پس تفاوت میان زنبورهای کارگر و زنبور ملکه، بر سر همین تغذیه از ژل رویال بوده که حتی طول عمر ۵ تا ۶ ساله را به زنبور ملکه، بخشیده است.
حال باید بدانید که امروزه آزمایشات گوناگونی بر روی ژل رویال، ترکیباتی خاص را از این ماده ارزشمند، نتیجه داده که مصرف آن برای انسان ها می تواند خواص منحصبربفرد دارویی و درمانی را دارا باشد.

چگونه ژل رویال را مصرف کنیم؟

امروزه ژل رویال را به صورت مایع از کندوهای عسل خارج کرده و به صورت پودرهایی خالص و یا همراه با عسل طبیعی، روانه بازارهای فروش نموده اند که گفتنی است که بهترین شیوه مصرف ژل رویال، همراه با عسل و به صورت زیر زبانی بوده، چرا که می تواند بهتر جذب بدن شده و وارد خود گردد.
اگر ژل رویال در مرغوبترین نوع خود خریداری شده و مورد مصرف قرار بگیرد، می تواند خواص درمانی بسیاری را با توجه به ترکیبات منحصربفردش دارا باشد که در اینجا به برخی از این خواص و ترکیبات، اشاره شده است:

  • ژل رویال به سبب دارا بودن اسیدهای آمینه که مهم ترین آنها آرژین بوده، می تواند در درمان مشکلات ناباروری و نازایی که بر اثر کمبود تعداد اسپرم و تخمک گذاری بوده، بسیار زیاد موثر باشد.
  • مصرف ژل رویال به افرادی که دچار بیماری های عصبی، استرس و یا در خطر مبتلا شدن به آلزایمر قرار گرفته اند، توصیه شده، چرا که استیل کولین نام ماده ای مفید جهت تقویت سیستم عصبی افراد می باشد که در ترکیبات ژل رویال وجود داشته است.
  • گفتنی است که مصرف ژل رویال می تواند اثرات مثبت درمانی را در انواع سرطان ها هم داشته باشد.

در بازارهای خرید و فروش انواع محصولات زنبورعسل ایرانی، شما می توانید با ارتباط داشتن با مشاورین در این حوزه، عرضه کنندگان و مراکز خرید معتبر ژل رویال عسل را بشناسید و خریدی با قیمت و کیفیتی عالی را صورت دهید.
منبع: بازار عسل ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید